Jakie są zasady rekrutacji do naszej szkoły?

Jeśli zdecydujesz się na złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do naszej szkoły, pierwszym krokiem będzie zapoznanie się z informacjami na naszej stronie internetowej. Znajdziesz tam informacje o naszej ofercie edukacyjnej oraz o wydarzeniach, jakie organizujemy dla naszych uczniów.

Następnie będziemy prosić Cię o wypełnienie wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły oraz złożenie go w sekretariacie. Oprócz wniosku, będziesz musiał dostarczyć kopię aktu urodzenia dziecka, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uczęszczania do szkoły oraz wypełnione oświadczenie o wyznaniu ucznia do jednej z wyznań.

W określonym później terminie otrzymasz decyzję o przyjęciu dziecka do naszej szkoły. Po otrzymaniu decyzji, musisz ją potwierdzić, aby zapewnić sobie miejsce w naszej szkole.

Rekrutacja krok po kroku:

  1. Zapoznaj się z informacjami na stronie internetowej szkoły.
  2. Wypełnij wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły.
  3. Złóż w sekretariacie szkoły dokumenty wymagane do rekrutacji, takie jak: kopia aktu urodzenia dziecka, kopia zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczęszczania do szkoły oraz wypełnione oświadczenie o wyznaniu ucznia do jednej z wyznań.
  4. W określonym później terminie odbierz decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły.
  5. Potwierdź decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły.

Warto podkreślić, że w Prywatnej Szkole Podstawowej w Łącznikach nie stosuje się egzaminów wstępnych ani testów z wiedzy. Ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego dziecka i uwzględnienie jego potrzeb oraz umiejętności w procesie rekrutacyjnym.

Dokumenty do pobrania

DataZdarzenie
15 marcarozpoczęcie rekrutacji
10 kwietniatermin składania wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły
17 kwietniatermin składania dokumentów wymaganych do rekrutacji
24 kwietniadzień otwarty szkoły, podczas którego rodzice i dzieci będą mieli okazję zwiedzić szkołę oraz poznać nauczycieli i dyrekcję
1 majatermin ogłoszenia decyzji o przyjęciu dziecka do szkoły
15 majatermin potwierdzenia decyzji o przyjęciu dziecka do szkoły

Zapraszamy na Dzień Otwarty!

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Serdecznie zapraszamy Was na nasz Dzień Otwarty, który odbędzie się 24 kwietnia. To wyjątkowa okazja, aby poznać naszą szkołę i dowiedzieć się więcej o tym, co oferujemy.

W tym dniu będziemy mieli wiele atrakcji dla Was przygotowanych. Będzie można zwiedzić szkołę i poznać naszych nauczycieli oraz uczniów, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i sukcesach. Będzie także okazja do rozmowy z dyrektorem i wychowawcami klas.

Dla przyszłych uczniów mamy przygotowane ciekawe zajęcia, na których będą mogli się pobawić i poznać nowych przyjaciół. Będziemy mieli także pokazowe lekcje, podczas których będzie można zobaczyć, jak wygląda nauka w naszej szkole.

Dla Rodziców przygotowaliśmy spotkania z nauczycielami i dyrektorem szkoły, podczas których będą mieli okazję zadawać pytania i rozmawiać o kwestiach związanych z edukacją ich dzieci.

Nasza szkoła oferuje wiele ciekawych zajęć pozalekcyjnych, takich jak kółka zainteresowań, zespoły sportowe i artystyczne oraz wycieczki szkolne. Na Dniu Otwartym będzie można dowiedzieć się więcej o tych zajęciach i zobaczyć, jak funkcjonują w praktyce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nasz Dzień Otwarty. To wyjątkowa okazja, aby poznać naszą szkołę i zobaczyć, jakie mamy do zaoferowania. Do zobaczenia 24 kwietnia!